Історія бібліотеки



Історія Кустовецької сільської бібліотеки






Історія бібліотеки  розпочинається з 1958 року. Приміщення бібліотеки  було розміщене в старому панському будинку. Першим бібліотекарем була Томашевська Галина Василівна. Народилась Галина Василівна в 1939 році в с. Тарасівка Тульчинського району. Після закінчення школи поступила до Тульчинського культ просвітнього училища. В 1958 році була направлена на роботу в Кустовецьку сільську бібліотеку.        З 1964 р. по 1970 р. бібліотекою завідувала Адаменко Ліма Миколаївна.
.
     З 1970 р. в Кустовецькій сільській бібліотеці працює Мишук Вікторія Францівна. Народилася Вікторія Францівна 26 серпня 1935 р. в с. Малі Кутищі Калинівського району Вінницької області в сім'ї сколгоспників.        
 
 В 1974 р. сільську бібліотеку розміщують в новому приміщенні клубу.  Роботі у бібліотеці Вікторія Францівна віддала 33 роки. Проте робота  не обмежувалась видачею книг, оформленням формулярів. Упродовж всіх цих років  постійно організовуються  книжкові  виставки, перегляди літератури,  дні  Інформації  для спеціалістів  сільського  господарства,  виступає на сцені сільського клубу як учасник драматичного гуртка, кожного ранку на фермах заповнювала таблиці із соцзмагань, малювала зірки на комбайнах, підраховуючи зібрані центнери і тони, організовувала виборчі кампанії.

        З 2003 року завідуючою сільської бібліотеки є Бобровська Валентина Василівна 1977 року народження.
Книжковий  фонд  бібліотеки нараховує – 8606 примірників; кількість читачів—249; відвідування—1648; книговидача—4489 книг. За рахунок сільської ради були передплачені такі періодичні видання:
Вінничина;
Життєві обрії;
Урядовий кур’єр;
Пізнайко ;
Журавлик;
Лиза;
Малятко; Жасмин, Академія саморобкіна, Однокласник.

 Кустовецька сільська бібліотека тісно співпрацює із педагогічним колективом школи, вихователями дитячого садка, зав.клубом та громадськістю села. У бібліотеці проводяться літературні вечори: ,,Щедрий вечір’’, ,,Крути—трагедія і перемога духу”, ,,Я знаю: мова мамина свята, ,,Невмируще Тарасове слово. Відкривались книжкові виставки:,,Історія української державності” до Дня Соборності України, до міжнародного дня рідної мови ,,Розмаїття барвінкове рідної моєї мови”; до Шевченківських днів відкривалась книжкова виставка і проводились Шевченківські читання.

        В березні у бібліотеці було проведено тиждень дитячої книги. Відкрито тематичну виставку ,,Книга—скарбниця духовності.
До дня Чорнобильської трагедії відкрито тематичну полицю ,,Чорне крило Чорнобиля.

        1 червня до Дня захисту дітей відкрито тем. Виставку ,,Ми діти твої, Україно!  Відкрито тем. полицю до Дня Незалежності України, до Дня українського козацтва та до Всесвітнього дня голодомору ,,Незгасні свічечки болю і скорботи.

        
 Читачі бібліотеки приймають активну участь у проведенні різних заходів не тільки у сільській бібліотеці, а й у районній дитячій бібліотеці. Учениця 7 класу Бобровська Оксана прийняла  активну участь у проведенні районного конкурсу ,, На крилах Лесиних пісень. І у номінації малюнок до творів Л. Українки зайняла друге місце, а в номінації власний вірш про Л. Українку зайняла третє місце. За що була нагороджена грамотами відділу культури і туризму, а також невеличкими призами. Також активні читачі бібліотеки Бобровська О. та Вовк О. приймали активну участь у фото- конкурсі "В об"єктиві я і книга".

    У бібліотеці чудово розкрита книжкова виставка для наймолодших читачів бібліотеки під назвою "Веселка книжкових сторінок". Виставка гарно оформлена саморобками, дитячими виробами, власноруч зробленими дитячими іграшками, ілюстраціями казкових героїв.

       До дня сміху у клубі було проведено свято ,, Хто сміється, тому  не минеться. В якому приймали участь Бобровська В.В.(бібліотекар), Шклярук Н.П.(зав.дитячим садком), Мазур О.О. (вихователь дит. садка), Поліщук С.М.(вчитель поч.. класів), громада села та учні школи. Голова сільської ради Гладкий П.А. висунув щиру подяку за проведеня свята.

         До Дня Перемоги біля пам'ятника  загиблим воїнам щорічно проводиться мітинг.
         



    Важливу роль в збереженні пам’яті та виховання у молоді патріотизму, відповідальності за долю своєї держави відіграє музей воїна-афганця В.Красуцького. Цей музей завжди відвідують рідні В.Красуцького, учні школи та громадськість села не тільки у День виведення рад.військ з Афганістану, а й у будні дні. Бобровська В.В. проводить цікаву розповідь по музею.
   
 У бібліотеці широко розкрито краєзнавчу виставку ,,Кустівці—моє село, моя родина, моя квітуча Україна”. В якій відвідувач бібліотеки моє змогу прочитати історію села, спогади односельчан, історію дит. садочка, роботу бібліотеки. Ознайомитись із вишиванками, яким більш ніж 50 років, фотографіями минулого та теперішнього часу, ручними роботами учасників гуртка.

         У бібліотеці працюють гуртки ,,Умілі руки, ,,Малюємо разом. Триває акція ,,Подаруй бібліотеці книгу та ,,Поверни бібліотеці книгу.Систематично на селі проводиться книгоношення для обслуговування людей похилого віку. 



    Зав. бібліотекою Бобровська В.В. постійно приймає участь у районних нарадах, семінарах, методичних днях, практикумах. А також є активним учасником колективу художньої самодіяльності.



За період роботи зав. бібліотекою Бобровська В.В. та читачі бібліотеки мають такі нагороди :



























































Немає коментарів:

Дописати коментар