пʼятниця, 17 жовтня 2014 р.

Завітала до села осінь золота

А осінь вже постукала в вікно.
Чарівна осінь, сонячна і світла.
Ще гріє серце сонячне тепло,
Зелена барва на лугах не зникла.
Ще синє небо радістю цвіте
І хори коників лунають стоголосо.
А вдень і не подумаєш про те,
Що у дворі твоїм пригрілась осінь.
Цвітуть жоржини, наче у раю,
Всі кольори ввібрали диво-квіти.
Земля їм віддає красу свою,
Та вже не довго їм палахкотіти.
Бо над віконцем ластівок нема,
Лелеки в небі до тепла гайнули.
Верба над річкою схилилася сумна,
Веселі літні дні уже минули. 




     Ось і завітала чарівниця осінь.
   Дерева у саду стали жовто-багряними. Деякі 
скинули вже золотаве листя та стоять оголеними, а на них виблискують соковиті яблука, мов червоні ліхтарики. Трава стала темно-зелена, суха, пожовкла. Подекуди навіть чорнява. Відцвітають останні квіти. Птахи перестали співати свої пісні , багато з наших пернатих друзів ще раніше відлетіли в теплі краї. А ті, що залишились, тихенько чекають зимоньку. Ця пора принесла людям багато роботи у саду. Треба зібрати щедрий урожай яблук та груш , почистити сад від опалого листя.                        





Навіть їжачки поспішають до осіннього саду можливо за яблучком чи листочком.

   





  Осінь можна назвати чарівницею, бо вона, мов чарівний маляр, цікаво та барвисто змальовує наші сади.







Золота година, 
Неба ясна просинь, 
Пісня журавлина, 
Бабиного літа 
Довгі, білі коси... 
І дорослі й діти 
Люблять тебе, осінь. 
Та не тільки славна 
За свою ти вроду — 
Урожай іздавна 
Ти несеш народу: 
Щедра і дорідна, 
Пахнеш ти медами, 
Славиш край наш рідний 
Зерном і плодами! 








четвер, 16 жовтня 2014 р.

Книга - гарний подарунок для бібліотеки.


Комп"ютерний настав нестримний час,
Прогрес такий, що годі і встигати.
і щось звичайно зміниться для нас,
Але не зможе людство не читати.
Можливо, книжка змінить власний вид,
Сторінки не стиратимуться вічно.
Та поки на Землі живе наш людський рід,
То й книжка буде жити - це логічно.


   Із такими гарними словами про книгу до сільської бібліотеки завітали учні 10 класу. Це кращі читачі бібліотеки, які не один раз приймали активну участь у різних конкурсах, навіть у районних. Вони займали навіть перші призові місця. 

     Тож під час акції "Подаруй бібліотеці книгу"  Бобровська О., Мазур Ю., Мишук О. подарували бібліотеці 4 книги, за які бібліотекар їм дуже вдячна. 

       І я, як бібліотекар, хочу сказати . що сила книги безмежна. Без неї людина сліпа. Протягом усього життя ми звертаємося до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. Книга - мудрий друг, який. не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. Нерідко книга, прочитана вами в дитинстві, залишається в пам"яті на все життя.



 Тож , любі читачі, 

вас до нашої бібліотеки.



вівторок, 14 жовтня 2014 р.

Козацькими шляхами

За честь і гідність України
За волю, правду і добро,


 Вони боролись щохвилини,
Їх кров лилася, як вино!
Всіх ворогів вони долали,
Всі землі наші зберегли,
Завжди від лиха захищали
І гордо прапор наш несли!
Сини Твоєї Батьківщини,
В них сила духу непоборна!
Козацтво - слава України,
Це гордість наша всенародна!

    Історія українського козацтва Запоріжжя,запорізький край вважаються колискою рідного подиву явища ХV- ХVII ст. в Європі - зародження, процвітання і загибелі козацтва, що увійшло в історію під назвою "Запорозького".


  На Січі постійно проживало не так багато козаків:сімейні оселялися на хуторах і в містечках, але у випадку небезпеки протягом кількох днів наслужбу збиралося величезне військо, рівних якому не було в Європі.


        В останні роки в Україні 14 жовтняна свято Покрови Пречистої Богородиці відзначається 
День українського козацтва.
    Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Народ ставився до козаків з повагою і любов'ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності. Перекази про звитяжні вчинки запорожців передаються з покоління в покоління. Епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української історії та культури.

     В наш час відроджуються традиції українського козацтва. Ведеться активна робота з учнями та молоддю. Сільські бібліотеки  проводять інформаційні та виховні заходи зі своїми читачами. В бібліотеках організовуються книжкові виставки, перегляди літератури;  огляди книг.

    У Кустівецькій сільській бібліотеці відкрито книжкову виставку "Козацькому роду - нема переводу" та проведено бібліографічний огляд літератури "Козацькими шляхами".









  






середа, 1 жовтня 2014 р.

Святкуємо Всеукраїнський день бібліотек разом
      30 вересня у читальному залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих відбувся святковий захід приурочений Всеукраїнському дню бібліотек. На заході були присутні усі працівники районної бібліотеки, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М.О.Стукан, очільники району та міста Хмільника, бібліотекарі сіл району та інші.
     З найкращими та найщирішими привітаннями та побажаннями виступила директор районної бібліотеки для дорослих З.М.Попова,та відбулася презентація відео "Бібліотека               територія єдності".


     З гарними словами подяки за творче та відповідальне ставлення до роботи, високу професійну майстерність і компетентність виступили представники Хмільницької районної державної адміністрації та Хмільницької районної ради. За плідну і творчу працю, ініціативність і професійну майстерність було нагороджено грамотами працівників районної бібліотеки та бібліотекаря с.Кустівець Бобровську В.В.





     Після проведеного заходу у районній бібліотеці колона урочистою ходою у вишиванках пройшла до пам"ятника Т.Г.Шевченку
. Біля пам"ятника Т.Шевченку відбулася спільна загальнобібліотечна акція голосних читань віршів Т.Г.Шевченка "Зі словом великим Тараса - навчаюсь працюю, живу..."