субота, 28 листопада 2015 р.

День пам’яті жертв голодомору

   Прошу, у серці запаліть
Скорботи полум’я священне.
Та крізь століття пронесіть
Сльозу невинно убієнних!

   Найтрагічнішою сторінкою української історії є голодомор 1932 1933 років, який забрав за різними підрахунками близько 9 млн. життів. Починаючи з 1998 року, у кожну четверту суботу листопада в Україні відзначають «День пам’яті жертв голодомору". Цього року він припадає на 28 листопада.
   Задля збереження та вшанування пам’яті невинно убієнних українських селян у Кустівецькій сільській бібліотеці відкрито книжкову виставку  «Україна пам’ятає – світ визнає». На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій та художньо-документальні книги відомих українських письменників. А також зав. бібліотекою Бобровська В.В. та зав. клубом Гоголкіна Т.В. провели годину пам’яті «Стежками болю й мук» на яку були запрошені отець Василій, сільський голова Гладкий П.А. та жителі села.  Під час заходу всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв голодомору та засвітили свічку пам’яті. Щоб для всіх людей доброї волі ця хвилина скорботи стала актом поминання і перестороги. Щоб подібне не повторилося ніколи.




субота, 21 листопада 2015 р.

Революція Гідності та Свободи
   21 листопада у нашій державі відзначається День Гідності і Свободи. В історії України було багато трагічних періодів і подій. В наш час в історію ввійшла ще одна подія – Майдан, який змінив нашу державу.
    Готуючись до відзначення Дня Гідності і Свободи, у Кустівецькій сільській бібліотеці оформлена книжкова виставка - пам’ять « Події, що змінили долю України ». Зав. бібліотекою привертає увагу відвідувачів до цієї виставки та проводить біля неї патріотично – інформаційну бесіду « Революція Гідності та Свободи ». Під час бесіди йдеться мова про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи.

субота, 14 листопада 2015 р.

Село моє - краплиночка на карті
  Хмільницький район завжди славився працьовитими, талановитими, творчими людьми і мальовничими куточками. Серед них і село Кустівці, де 14 листопада на престольне свято Кузьми і Дем’яна відбулось святкування Дня села.
  Цей чудовий день об’єднав людей різного віку. Вкотре підтвердилася істина, що кожна людина – це не відірваний від дерева листок, а продовження певного роду, який має свою культуру та історію.
  Традиційно захід до святкування Дня села розпочався із Богослужіння біля Хреста, який стоїть на місці зруйнованої церкви.
  Церква була заснована на місці колишньої дзвіниці у 1795 році, названа на честь Кузьми і Дем’яна. У 1960 р. вона була зруйнована. В приході існувала школа грамоти для дівчаток. В 1898 році населення парафії налічувалось 1667 чоловік.
Священики, які служили у парафії: Ієрей Віталій Шикуцевич – похований біля церкви.

Отець Василій  і всі, хто зібрались на таїнство, молились за село, його жителів та за мир у нашій країні. По закінченні із теплими словами до своїх односельців звернувся сільський голова Гладкий Петро Анатолійович, який щиро подякував усім людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті села. По закінченні богослужіння усі присутні були запрошені до клубу на святкову трапезу, спонсором якої є ФГ «Геліус П.А.».

вівторок, 10 листопада 2015 р.

«Наша мова калинова»
    Щороку, 9 листопада ми святкуємо День української писемності та мови. А чому саме цього дня? 
    9 листопада православні християни вшановують преподобного Нестора Літописця – першого історика, мислителя, письменника Київської Русі. 
    У нашій країні свято мови відзначають із 1997 року. Українська мова увібрала все найкраще, найніжніше, найвеличніше, наймудріше, найшляхетніше, найпоетичніше.
    Ми – українці. Живемо у вільній, незалежній державі. Розмовляємо рідною українською мовою.  А  мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як  душа українського народу.
   Традиційно, до Дня української писемності та мови у нашій бібліотеці відкрито книжкову виставку «Наша мова калинова», а також на літературну годину до бібліотеки завітали учні 10-11 класів.
   Завідуюча бібліотекою Бобровська В.В розповіла дітям про вшанування пам`яті Преподобного Нестора Літописця, роль мови у житті людини, її місце серед інших слов`янських мов, а зав. клубом Гоголкіна Т. провела для юних мовознавців цікаву вікторину, під час якої школярі читали вірші, пригадували прислів`я та приказки про мову, а також виявили свої знання у конкурсі «Закінчи прислів’я» та спробували себе у ролі поета – «Напиши вірша».