неділя, 9 листопада 2014 р.

День української писемності та мови
 

Велична, щедра і прекрасна мова,
Прозора й чиста, як гірська вода,
То України мова барвінкова,
Така багата й вічно молода.

Юлія Косинська

        У листопаді 1997 року було видано Указ Президента України “Про День української писемності та мови”. На підтримку  ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації суспільства цим актом встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.
 Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.

     У День української писемності та мови традиційно проводяться різноманітні заходи в ДНЗ,

школах та бібліотеках. Усі вони присвячені темі писемності та грамотності.



     До Дня української писемності та мови у сільській бібліотеці підготовлено книжкову виставку. Експозиція містить різноманітну літературу, пов’язану з українською мовою.


Немає коментарів:

Дописати коментар